In Motoryzacja

Ilość szczegółów, o których należy pamiętać wynajmując samochód na wakacje przeraża większość zainteresowanych tą formą podróżowania. Zupełnie niepotrzebnie, w końcu często rezygnujemy z przelotów samolotami, środków transportu kolejowego czy morskiego na rzecz wygodnego czterokołowca, który dowiezie nas w każde miejsce w kraju i Europie, umożliwiając po drodze swobodę odpoczynku, możliwość zwiedzania itd.

Zalety wynajmu samochodu na wakacyjne wojaże

Wynajęcie samochodu na wakacje jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich nieposiadających własnego środka transportu, lub posiadających małe auta, nieprzystosowane do dalekich tras i nadmiaru bagaży. Podróżując z innymi turystami narażeni jesteśmy na częste postoje w wyznaczonych miejscach, przesiadki, czekanie na pasażerów, obecność obcych ludzi, w czasie naszego długo wyczekiwanego, wakacyjnego wypoczynku.

Wynajem auta na okres wakacji

Szukając auta na wakacje należy zapoznać się z wieloma ofertami na rynku, porównać ceny w porównywarkach oraz bezpośrednio na stronach największych wypożyczalni, uważając przy tym na tzw.”ukryte koszty”, np.dodatkowe ubezpieczenie, opłatę za płatność kartą, opłatę paliwową, czy usługę najmu kierowcy.

Więcej o wynajmie aut na stronie

Praktyczne porady dla wynajmujących auto na wakacje

Doświadczenie pokazuje, że nie warto bezmyślnie wierzyć we wszystko co usłyszy się podczas rezerwowania auta, bowiem rzeczywistość może rozczarować. Dla tych, którzy po raz pierwszy wybierają podróżowanie wypożyczonym samochodem zaleca się, aby:

  • wykonać zdjęcia samochodu z każdej strony w chwili odebrania auta z wypożyczalni i z chwilą jego zwrotu na parking,
  • wybierać ubezpieczenia z opcją minimalnego ryzyka, czyli bez wkładu własnego,
  • zapytać, czy istnieje możliwość zwrotu samochodu w innej lokalizacji,
  • upewnić się, czy nie ma ukrytych kosztów,
  • przeprowadzić symulację kosztów, bowiem zdarza się, że warto wynająć auto na cały tydzień, choćby miał stać kilka dni pod hotelem, niż wypożyczać i zwracać na godziny, niepotrzebnie tracąc wakacyjny czas lenistwa.

Czy wynajem auta faktycznie się opłaca?

Wynajem samochodu na wakacje to praktyka coraz częściej stosowana. Nie kojarzy się wyłącznie z luksusem. Nie mniej jednak wiąże się ze sporym wydatkiem.Uzależniony on jest od firmy, z której usług skorzystasz, modelu auta i jego klasy. Za wynajem samochodu trzeba zapłacić od około 100 zł do nawet kilkuset za dobę.

Zasada cen jest taka sama, jak w przypadku każdego innego towaru. Im dłuższy czas najmu, tym niższa cena za dobę. Wiele dodatkowych funkcji może podwyższyć cenę, np. wbudowanie fotelika samochodowego, nawigacja GPS etc. Większość wypożyczalni samochodów na wakacje pobiera także kaucje zwrotne, o czym należy bezwzględnie pamiętać kalkulując koszty.

Koszt wynajmu auta na wakacje jest wyższy od podróżowania własnym środkiem transportu, gdzie wydajemy wyłącznie na paliwo i opłaty za poruszanie się autostradą. Zdarzają się jednak sytuacje, w których wynajęcie auta okazuje się zarówno wygodne i ekonomicznie uzasadnione.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search