In Usługi

Drukarki laserowe od dłuższego czasu są popularnym rozwiązaniem w większości biur, ale mimo to nadal istnieje duża liczba firm, które wciąż wierzą w możliwości starych, dobrych, drukarek atramentowych. W świecie technologii atramentowej dokonał się znaczny postęp i w żaden sposób nie należy oceniać dzisiejszych nowoczesnych modeli według standardów prostych modeli, które dominowały na początku technologii atramentowej. Nowoczesne drukarki atramentowe posiadają znaczne zalety, a tusze do drukarek wciąż są popularnym materiałem eksploatacyjnym.

Przewaga ceny i jakości druku atramentówek

Oczywiście przede wszystkim chodzi o ceny drukarki atramentowej: średnia jej cena jest niższa niż drukarki laserowej. Średnia cena za wydrukowaną stronę jest również w wielu przypadkach niższa. Drukarki atramentowe nie muszą się nagrzewać i są prawie natychmiast gotowe do pracy. W wielu kwestiach konkurują na równi z drukarkami laserowymi.

Drukarki atramentowe są również ulubionym narzędziem wielu użytkowników do drukowania zdjęć. Szeroka gama producentów oferuje specjalistyczne drukarki fotograficzne i dedykowane im odpowiednie wkłady. Urządzenia te, w połączeniu ze specjalnym papierem, potrafią osiągać zdumiewające rezultaty.

Główne wady drukarek atramentowych

Istnieją jednak pewne niedogodności związane z drukarkami atramentowymi. Po pierwsze, tusz do drukarek (dostępny w kartridżach) jest stosunkowo drogi. W niektórych przypadkach może szwankować chip, który wysyła niewłaściwe sygnały – m. in. o poziomie atramentu. Oznacza to, że użytkownicy mogą poczuć się zdezorientowani. Drukarki atramentowe mają również pewne wady o charakterze technologicznym.

Drukowanie atramentowe

Jakość tuszu różni się w zależności od modelu drukarki i producenta, ale po pewnym czasie kolory dokumentów drukowanych przy użyciu urządzeń atramentowych tracą blask szybciej niż w przypadku drukarek laserowych. Zaawansowane modele wiodących marek gwarantują oczywiście najwyższą dostępną jakość i gwarancję

W drukarkach atramentowych atrament jest rozpylany na papier za pomocą specjalnych dysz. W rezultacie farba drukarska ścieka i rozlewa się, gdy papier wchodzi w kontakt z wodą. Nie dotyczy to dokumentów drukowanych na drukarce laserowej.

Bardzo dobrą jakością mogą się pochwalić tusze do drukarek Epson, zwłaszcza modele:

  • tusze do Epson L300,
  • tusze do Epson L355,
  • tusze do Epson L550,
  • tusze do Epson L1300,
  • tusze do Epson L800.

Prędkość działania drukarki atramentowej jest również niższa niż w przypadku laserowej. Jeśli trzeba wydrukować naraz wiele stron, lepiej jest zainwestować w drukarkę laserową, które lepiej (i taniej) poradzi sobie z zadaniem.

Czy zalety drukarki atramentowej przeważają nad wadami (lub odwrotnie)? Odpowiedź nie zawsze jest łatwa. Najlepiej spokojnie i rozsądnie przeanalizować wady i zalety przed dokonaniem wyboru. Za to często można zaoszczędzić pieniądze, pytając o opinię zewnętrznego specjalisty. O charakterystyce drukarek atramentowych więcej dowiedzą się Państwo z naszego wpisu blogowego.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search