In Dom

W ofercie materacy podobnie jak w przypadku innych produktów istnieją modele zarówno z wyższej jak i z niższej półki, trafiające w różne potrzeby dotyczące komfortu oraz ceny. Osobom szczególnie wymagającym poleca się eleganckie materace luksusowe, zapewniające wyjątkowo wysoki komfort snu. Na wygodzie jednak ich zalety się nie kończą. Prezentujemy różne elementy świadczące o ich wyjątkowości.

Czym się wyróżniają materace luksusowe?

Materace luksusowe cechuje m.in. specjalne połączenie warstw wypełnień. W ten sposób uzyskuje się większą wysokość materacy, a tym samym bardziej optymalną twardość. Tego typu podejście można zaobserwować w przypadku ekskluzywnych hoteli, gdzie łóżka wyposażone są w wielowarstwowe konstrukcje, nasuwające skojarzenia z królewskim łożem. Spośród wypełnień łączy się m.in. wkład kieszeniowy z piankowym. Z kolei zewnętrzne warstwy materacy tego typu mogą posiadać m.in. strukturę, zapewniającą efekt mikromasażu, wspomagając krążenie krwi, co jest szczególnie cenione u osób, które mają tendencję do marznięcia.

neolux materace na wymiar

Z zastosowanych technologii ważne są te dotyczące higieny snu. Starannie zaprojektowane systemy wentylacji wspomagają właściwy obieg powietrza i dokładnie odprowadzają wilgoć. To rozwiązanie znacząco przyczynia się do zahamowania rozwoju roztoczy i innych mikroorganizmów niebezpiecznych nie tylko dla alergików.

Istotnym rozwiązaniem stosowanym w materacach luksusowych jest m.in. pianka termoelastyczna. Podczas snu daje ona efekt zawieszenia w chmurze. Dzieje się tak za sprawą idealnego dopasowania materaca do ciała. Dzięki temu materac zyskuje właściwości ortopedyczne. Z kolei w przypadku luksusowych materacy kieszeniowych uwzględnia się funkcję wyciszającą pracę sprężyn tak, by nic nie zakłócało naszego snu. Ponadto posiadają one dodatkowe wzmocnienie na krawędziach, co zapobiega deformacji brzegów materacy. Dzięki temu bez obaw można na nim przysiąść.

Wyjątkowa estetyka materacy luksusowych

W przypadku materacy luksusowych inaczej wygląda też sposób ich wykończenia. Najbardziej zewnętrzne tkaniny dobiera się tu wyjątkowo starannie pod względem jakości. Pokrowce w materacach luksusowych w praktyce wspomagają cyrkulację powietrza i podnoszą higienę snu. Ponadto stosuje się w nich przędzę o podwyższonej gęstości, dzięki czemu mimo wielokrotnego prania na długo zachowują elegancki wygląd. Przy tym wszystkim wielopoziomowa struktura daje uczucie wyjątkowej miękkości.

Pod względem estetycznym materace luksusowe często wykorzystują żakardowe tkaniny, posiadające dodatkowe pikowania, nadające całości elegancji. Wszystko to sprawia, że dzięki swojej estetyce materace stanowią widoczny element dekoracyjny sypialni.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search