In Budownictwo

Drewno jest wykorzystywane jako materiał budowlany od tysięcy lat w jego naturalnym stanie. Dzisiaj w krajach uprzemysłowionych drewno inżynieryjne staje się bardzo popularne.

Drewno jest produktem drzew, a czasami innych roślin włóknistych, stosowanych w budownictwie przy cięciu lub prasowaniu na tarcicę i drewno, takie jak deski, deski i podobne materiały. Jest to rodzajowy materiał budowlany i jest stosowany w budownictwie niemalże każdego rodzaju konstrukcji w większości klimatów. Drewno może być bardzo elastyczne pod obciążeniem, zachowując wytrzymałość podczas zginania i jest niezwykle wytrzymałe przy ściskaniu pionowym. Różne gatunki drewna, nawet te same gatunki drzew, różnią się między sobą wieloma właściwościami. Oznacza to, że poszczególne gatunki lepiej nadają się do różnych zastosowań niż inne. A warunki wzrostu są ważne dla decydowania o jakości.

Drewno na budowę domu w stanie surowym otwartym

„Drewno” oznacza termin używany do celów budowlanych, z wyjątkiem terminu „tarcica” używanego w Stanach Zjednoczonych. Surowe drewno (drewno (sadzonka, pień, pień, gotuj) staje się drewnem, gdy drewno zostanie „przestawione” (piłowane, cięte, pęknięte, dzielone) w postaci minimalnie obrobionych kłód układanych jeden na drugim, konstrukcji szkieletowej drewnianej i lekkiej konstrukcji szkieletowej. Głównymi problemami w przypadku konstrukcji drewnianych są zagrożenie pożarowe i problemy związane z wilgocią.

W dzisiejszych czasach drewno iglaste jest wykorzystywane jako materiał sypki o niższej wartości, podczas gdy twarde drewno jest zazwyczaj używane do wykończeń i mebli. Historycznie drewniane konstrukcje szkieletowe zbudowano z dębem w Europie Zachodniej, ostatnio jodła stała się najpopularniejszym drewnem w większości typów budynków budowlanych.

Plan domu - stany surowe otwarte

Przeczytaj artykuł o domach z drewna i innych: 5 korzyści z kupna domu w stanie surowym otwartym

Wiele rodzin lub społeczności na obszarach wiejskich posiada osobistą drewnianą działkę, z której rodzice lub społeczność będą uprawiać i zbierać drzewa do budowy lub sprzedaży. Te działki są zazwyczaj jak ogród. Było to o wiele bardziej powszechne w czasach przedprzemysłowych, kiedy istniały przepisy dotyczące ilości drewna, które można było wyciąć w dowolnym czasie, aby zapewnić dostawy drewna na przyszłość, ale nadal jest to opłacalna forma rolnictwa.

Płytki gliniane (czasami zwane cegłą gliniastą)

Cegły są wykonane podobnie jak cegły błotne, z wyjątkiem cegieł bez spoiwa włóknistego, takiego jak słoma, i są wypalane („wypalane” w zacisku ceglanym lub piecu) po wyschnięciu ich na powietrzu w celu trwałego utwardzenia. Cegły ceramiczne są materiałem ceramicznym. Cegły opalane mogą być pełne lub mieć puste wgłębienia ułatwiające suszenie i lżejsze i łatwiejsze w transporcie. Poszczególne cegły układa się na siebie w gnieździe za pomocą zaprawy. Kolejne kursy wykorzystywane są do budowy ścian, łuków i innych elementów architektonicznych.

Ściany z cegły opalanej są zwykle znacznie cieńsze niż cob/adobe przy zachowaniu tej samej wytrzymałości pionowej. Tworzenie ich wymaga większej ilości energii, ale są łatwiejsze w transporcie i magazynowaniu i są lżejsze niż bloki kamienne. Rzymianie szeroko używali cegły wypalanej o kształcie i typie, zwanej obecnie rzymską. Budynek z cegłą zyskał dużą popularność w połowie XVIII i XIX wieku. Spowodowane to było niższymi kosztami związanymi ze wzrostem produkcji cegieł i bezpieczeństwem pożarowym w zatłoczonych miastach.

Blok żużel uzupełniony lub zastąpiony cegły opalane pod koniec XX wieku często stosowany jest do wewnętrznych części murów i przez siebie.

Kafle gliniane (kamienie ceramiczne) są płytami glinianymi lub terakotowymi i zazwyczaj są perforowane otworami.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search