In Medycyna

Wiele badań wykazało, że częstość występowania choroby wśród rodzeństwa, a w szczególności identycznych bliźniaków, jest większa, co wskazuje na dziedziczną podstawę. Chociaż pojedynczy czynnik nie wystarcza na ogół do wywołania choroby, około połowy zmienności podatności przypisano czynnikom genetycznym.

Wraz z przeobrażaniem się wczesnych przodków ludzkich w pomosty, zachodzą zmiany w miednicy, stawie biodrowym i kręgosłupie, które zwiększają ryzyko zachorowania na zapalenie kości i stawu biodrowego. Ponadto zmiany genetyczne, które zwiększają ryzyko, prawdopodobnie nie zostały wybrane, ponieważ problemy pojawiają się zazwyczaj dopiero po sukcesie reprodukcyjnym.

Praktyka choroby zwyrodnieniowej stawów Białystok

Rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów jest skorelowany z historią wcześniejszych uszkodzeń stawów oraz z otyłością, zwłaszcza w odniesieniu do kolan. Ponieważ korelacja z otyłością obserwowana jest nie tylko w przypadku stawów kolanowych, ale również w przypadku nieważkich stawów łożyskowych, a utrata tkanki tłuszczowej jest ściślej powiązana z łagodzeniem objawów niż utrata masy ciała, sugerowano, że może istnieć związek metaboliczny z tłuszczem ciała, a nie tylko z obciążeniami mechanicznymi.

Więcej o chorobach zwyrodnieniowych stawów medsen.pl/ortopedia/choroby-zwyrodnieniowe-stawow/

Zmiany w stężeniu hormonu płciowego mogą mieć wpływ na rozwój zapalenia kości i stawów, ponieważ są częstsze wśród kobiet po menopauzie niż wśród mężczyzn w tym samym wieku.Badania myszy wykazały, że naturalne hormony kobiece mają działanie ochronne, podczas gdy wstrzyknięcia hormonu męskiego dihydrotestosteronu zmniejszały ochronę.

Praca związana z pracą ortopedy

Zwiększone ryzyko rozwoju zwyrodnienia stawu kolanowego i stawu biodrowego stwierdzono u tych, którzy:

  • praca z ręcznym przemieszczaniem (np. podnoszenie)
  • wykonywać pracę wymagającą wysiłku fizycznego
  • chodzić w prac.
  • wykonywać czynności wspinaczkowe podczas pracy (np. wchodzić po schodach lub drabinach).

Zwiększone ryzyko rozwoju zwyrodnienia stawu biodrowego z biegiem czasu stwierdzono u osób pracujących w pozycji zgiętej lub skręconej.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search