In Dom

Meble oznaczają przedmioty ruchome przeznaczone do wspierania różnych rodzajów działalności człowieka, takie jak siedzenia (np. krzesła, stołki, kanapy), jedzenie (stoły) i spanie (np. łóżka). Meble służą również do trzymania przedmiotów na wygodnej wysokości (poziomych powierzchni nad ziemią, takich jak stoły i biurka) lub do przechowywania przedmiotów (np. szaf i półek). Meble mogą być produktem wzornictwa i są uważane za formę sztuki dekoracyjnej.

Najlepsze biurko do pokoju dziecięcego

Oprócz funkcji funkcjonalnej mebla, może służyć celowi symbolicznemu lub religijnemu. Może być wykonana z wielu materiałów, w tym z metalu, plastiku i drewna. Biurka mogą być wykonane przy użyciu różnych połączeń stolarskich, które często odzwierciedlają miejscową kulturę. Od początku istnienia ludzkiej cywilizacji ludzie używają jako mebli przedmiotów naturalnych, takich jak pniaki drzew, skały i mchy. Badania archeologiczne pokazują, że od około 30.000 lat temu ludzie zaczęli konstruować i rzeźbić własne meble, korzystając z drewna, kamienia i kości zwierzęcych.

Pokój z biurkiem dziecięcym - regulacja blatu

Nowoczesne biurko do pokoju dla dziecka

Wczesne meble z tego okresu znane są z dzieł sztuki, takich jak figurka Wenus znaleziona w Rosji, przedstawiająca boginię na tronie. Pierwsze zachowane zachowane meble znajdują się w domach Skara Brae w Szkocji i obejmują szafy, komody i łóżka wykonane z kamienia. Złożone techniki budowlane, takie jak stolarstwo, rozpoczęły się we wczesnej epoce dynastycznej starożytnego Egiptu. W tej epoce powstały drewniane elementy, w tym stoły i stoły, czasami ozdobione cennymi metalami lub kością słoniową. Ewolucja wzornictwa mebli kontynuowana była w starożytnej Grecji i starożytnym Rzymie, z tronami, jak również klinai, uniwersalne kanapy używane do relaksu, jedzenia i spania.

Wejdź na blog sklepu z biurkami dla dzieci i przeczytaj: Biurka z regulowaną wysokością dla dzieci – kolejny krok w kierunku świadomego rodzicielstwa

Klasyczne biurko do pokoju dla dziecka

Meble średniowiecza były przeważnie ciężkie, dębowe i zdobione. Wzornictwo meblowe rozszerzyło się w czasie włoskiego renesansu XIV i XV wieku. XVII wiek, zarówno w południowej, jak i północnej Europie, charakteryzował się bogatymi, często złoconymi barokowymi wzorami. Dziewiętnasty wiek jest zazwyczaj określany przez style odnowy. Pierwsze trzy czwarte XX wieku jest często postrzegane jako marsz ku modernizmowi. Jedynym wyjątkowym wyrostem postmodernistycznego wzornictwa mebli jest powrót do naturalnych kształtów i faktur.

Rodzaje biurek

Angielskie meble i biurka słownie pochodzą z francuskiego słowa fourniture, formy rzeczownika czterynir, co oznacza, że dostawić lub dostarczyć. W związku z tym pobyt w języku francuskim oznacza dostawy lub zaopatrzenie. Użycie języka angielskiego, odnoszące się konkretnie do przedmiotów gospodarstwa domowego, jest specyficzne dla tego języka; język francuski i inne języki łacińskie używają odmian słowa meubles, wywodzącego się z łaciny mobilia, co oznacza „dobra ruchome”.

Praktyka używania naturalnych przedmiotów jako podstawowych elementów mebli sięga prawdopodobnie początków cywilizacji ludzkiej. Podczas późnego paleolitu lub wczesnego neolitycznego okresu, około 30.000 lat temu, ludzie zaczęli konstruować i rzeźbić własne meble, używając drewna, kamienia i kości zwierzęcych. Pierwszym dowodem na istnienie skonstruowanych mebli jest figurka Wenus znaleziona w miejscu Gagarino w Rosji, która przedstawia boginię na tronie w pozycji siedzącej. Podobna figura Matki Bogini została znaleziona w katalońskim Huyuk w Turcji

Recent Posts

Start typing and press Enter to search